Yapay Ağaçlar Gerçek Ağaç Ve Bitkilerin Yerini Alabilir Mi?

Günümüzde yapay ağaçlar ve bitkiler dekorasyon öğesi olarak ön plana çıkmaktadır. Canlı çiçekler ve ağaçlar, günlük bakım gereksinimleri ve bakım maliyetleri nedeniyle artık yerlerini kullanım açısından çok daha avantajlı olan yapay ağaç ve yapay çiçeklere bırakmaktadırlar. Gelişen teknolojiyle birlikte gerçeğinden ayırt edilemeyecek şekilde üretilebilen yapay ağaçlar, modern dekoratif aksesuarlar olarak her türlü iç ve dış mekânda kullanılabilmeleriyle dikkat çekmektedir.

Son yıllarda oldukça yaygınlaşan dekoratif yapay ağaç kullanımı, insanların sıklıkla uzun süreler vakit geçirdiği alanların atmosferini tamamen değiştirme imkânı sunuyor fakat birçok insanın aklında yapay ağaçların gerçek ağaç ve çiçeklerin yerini alıp alamayacağı sorusu var. Canlı bitkiler, günlük bakım istemeleri ve giderek artan kullanım maliyetleri yüzünden yerini yapay ağaç ve bitkilere bırakırken, yeni nesil teknolojilerle desteklenen ve geliştirilen yapay ürünleri gerçeğinden ayırt etmek neredeyse imkânsız hale gelmiştir. 

Görselliğini hiçbir zaman kaybetmeyen ve uzun vadede herhangi bir yapısal bozulmaya uğramayan yapay ağaçlar; iç mimarlar, dekoratörler ve peyzaj mimarlarının da favori dekoratif aksesuarlarından biri haline gelmiştir. Her türlü iç ve dış mekâna uyum sağlamaları, kolaylıkla temizlenebilmeleri ve su, toprak, güneş ışığı gibi gereksinimleri olmaması nedeniyle yapay ağaçlar, yaşam alanları ve çalışma ortamları için canlı bitkilere göre ideal bir alternatiftir.

AVM: Alışveriş merkezleri gibi kalabalık ve yoğun insan trafiği olan alanlar genellikle insanların fazlaca vakit geçirdiği alanlarda yapay ağaçlar, canlı ağaç ve bitkilere göre çok daha avantajlıdırlar. Günlük bakım, sulama ve toprak değişimi ihtiyacı olmayan yapay ağaçlar, AVMler için çok kullanışlı ve maliyeti düşüren bir dekorasyon ürünüdür. 

Ofis: Kişisel ofisler ve toplu olarak kullanılan ofis ortamlarında küçük ölçekli ağaçlar ve çiçekler sıklıkla dekoratif aksesuarlar olarak tercih edilir. Fakat canlı bitkilerle ilgilenmek ve düzenli olarak sulamak ekstra iş yükü ve maliyet gerektirdiğinden, istenilen boyutlarda tasarlanabilen yapay ağaçlar bu tür kapalı alanlarda kullanım açısından daha uygundur. Hem doğal bir ortam yaratmak, hem de arada bir tozunu alarak bakımını yapabileceğiniz yapay ağaç ve bitkiler, her türlü ofis ve çalışma alanında kullanılabilecek, bulundukları ortama yeşili ve doğayı taşıyan ürünlerdir.

Otel: Oteller, hem kapladıkları alanın büyüklüğü, hem de insanların kalabalık olarak bulundukları ortam kullanım alanlarının çokluğu bakımından dekorasyon amaçlı çok fazla miktarda ağaç ve çiçeğe ev sahipliği yapmaktadırlar. Çok sayıda ve ebat olarak büyük sayılabilecek canlı ağaç ve bitkilerin bakımı yapay ağaçlara kıyasla daha zor ve maliyetli olacağından yapay ağaç, bitki ve çiçek kullanımı oteller ve benzeri yerleri için daha avantajlıdır. Bu tip işletmelerde tamamen yapay aksesuarlar kullanılamamakla birlikte, özellikle kapalı alanlarda tercih edilecek yapay ağaçlar ve bitkiler uzun vadede maliyetleri azaltmak ve görsel olarak doğal ortamlar yaratmak için tercih edilebilir. 

Restoran: Genellikle dekorasyon amaçlı kullanılan küçük çapta yapay ağaçlar restoranlarda sıkça rastlanmaktadır. Toz ve bakteri üretmemeleri, doğal görünümlü olmaları ve kolay temizlenebilir olmaları sebebiyle restoranların masalarında ve uygun alanlarında sergilenen yapay ağaçlar ve çiçekler, insanların yemeklerini yerken huzurla ve rahatça vakit geçirebileceği mekânlar yaratmanızı sağlar.

Villa: Modern dekoratif aksesuarlar arasında en çok göze çarpan ürünlerden biri olan yapay ağaçlar ve bitkiler, villa ve rezidans tipi yaşam alanlarının olmazsa olmazıdır. İç mimarların ve peyzaj projelerinin de gözdesi olan yapay ağaçlar, yaşam alanlarına doğal bir atmosfer kattıkları için villa tipi lüks yerleşim yerlerinde çok sık kullanılmaktadır. En kaliteli malzemelerden üretilen Eliztree yapay ağaçları sayesinde tatiliniz süresince vakit geçirdiğiniz yazlığınızda ya da sürekli olarak yaşadığınız evlerinizde sıkıcı bir ortam yerine kendi zevkinize göre şekillendirdiğiniz doğal alanlar yaratabilirsiniz.

Eliztree Interior Design olarak müşterilerimize yapay ağaçların ve bitkilerin doğadaki görünüşlerine en yakın halini ve canlı bitkilerin yerini alabilecek kaliteli tasarımlar sunuyoruz. Tamamen el işçiliğiyle şekil bulan yapay ağaçlarımız, toplantı salonunuzu veya oturma odanızın havasını tamamen değiştirebilir. Zamana meydan okuyan ve güzelliklerini uzun yıllar kaybetmeyen özel tasarımlarımız sayesinde doğayı yanı başınıza getirebilir ve gerçeğini aratmayan görsel tasarımlarıyla yaşam alanlarınızın çehresini değiştirebilirsiniz. Canlı bitkilere göre sayısız avantajı olan yapay ağaçlar ve bitkiler, modern dekoratif aksesuarlar arasında kullanım kolaylığı açısından piyasadaki en avantajlı ürünler arasındadır. Eliztree Interior Design markası taşıyan yapay ağaçlar, hem malzeme kalitesi hem de görsel olarak piyasada rakipsizdir. Kendi üretimimiz olan özel fiberglas saksı tasarımları içerisinde size sunulan yapay ağaçlarımız, doğadan ilham alınarak ve en son teknolojiler kullanılarak usta sanatçılarımızın elinde şekil bulmaktadır. Ev veya işyerinizde doğadan bir parça olmasını istiyorsanız, bizimle iletişime geçebilir ve yapay ağaç tasarımlarımız hakkında detaylı bilgi alabilirsiniz. 

Paylaşın
Bize Ulaşın
Bize Yazın
Eliztree'ye Hoşgeldiniz!
Merhaba,
ElizTree'ye Hoşgeldiniz. Size nasıl yardımcı olabilirim?