Yapay Ağaç Nedir Ve Günlük Hayattaki Kullanım Alanları

Yapay bitkiler ve ağaçlar günümüzde giderek daha sık kullanılan dekoratif aksesuarlar olarak karşımıza çıkmaktadırlar. Günlük hayatta uzun süre vakit geçirdiğimiz çalışma alanları ve ofislerimizde sıklıkla kullanılan canlı bitkilerin yerini alan yapay ağaçlar; neredeyse hiç bakım istememelerinin yanı sıra güneş ışığı, toprak ve suya da ihtiyaç duymadıkları için doğal görünümlü dekorasyon öğeleri olarak mükemmel bir tercihtir.

Sadece çalışma ortamlarında değil, yaşam alanlarında da doğallık isteyenler için yapay ağaçlar hem iç hem de dış mekânlarda çok popüler bir seçenek haline gelmiştir. Canlı bitkiler ve ağaçlara göre hiçbir bakım istemeyen ve yıllarca bozulmadan görünümlerini koruyabilen yapay ağaçlar, son yıllarda gelişen teknolojilerin de yardımıyla gerçeğinden ayırt etmesi neredeyse imkânsız hale gelmiştir.

Sadece dokunarak gerçek olmadığını anlaşılabilen yeni nesil dekoratif yapay ağaçlar, dekorasyon ve modern aksesuar sektörüne yeni bir soluk getirmiştir. Bulunduğu ortamların atmosferini tamamen değiştiren yapay ağaç ve bitkiler, mükemmele yakın görünüşleri ve minimum bakım gereksinimleriyle kısa zamanda birçok kişinin favori dekorasyon öğesi haline gelmiştir. Peki, yapay ağaçlar nedir ve nasıl üretilir? Tasarımı sırasında ne gibi aşamalardan geçmektedir ve gerçeğiyle görsel olarak ayırt edilememesini sağlayan malzemeler nelerdir?

Yapay Ağaç Nedir?

Yapay ağaçlarımız tamamen el yapımı olup, 20 yılı aşkın tecrübesiyle alanında uzman sanatkârlarımızın elinde şekil bulmaktadır. Doğal gövdesi ve kaliteli süsleme malzemeleriyle gerçek ağaç ve çiçeklerden görsel olarak farkı olmayan yapay ürünlerimiz, benzer ürünlere göre kalite olarak çok daha üstündür. Doğal ağaç dalları kullanılarak oluşturulan gövde görselleri, üretim aşamasında ahşap koruyucu malzemelerle izolasyonu yapıldığı için uzun yıllar hiçbir bozulma veya çürüme yapmaz.

Tasarımlarımız için kullandığımız saksılar tamamen kendi üretimimiz olup en kaliteli fiberglas yani polyester malzemeler kullanılarak üretilir. Son derece dayanıklı ve hafif olan fiberglas saksılar, teknolojinin bize bir armağanı olup yapay ağaçlarınızı kolayca taşımanıza veya yerini değiştirmenize olanak sağlar. Piyasadaki diğer saksılara göre çok daha dayanıklı olan fiberglas saksılar, aynı zamanda yapay ağaçlarımızın da dayanıklılığını arttırdığı için ömrünü uzatır ve uzun süre güvenle kullanılabilmelerini sağlar.

Yapay ağaç ve bitkilerde kullanılan süsleme malzemeleri de çok önemlidir. Kaliteli malzeme kullanılmazsa, kısa sürede boya akması, süslemelerde dökülme gibi istenmeyen durumlar görülebilir. Eliztree olarak bütün tasarımlarımızda en kaliteli ve dayanıklı malzemeleri kullandığımız için, yapay ağaçlarımızı uzun süre herhangi bir sorun yaşamadan kullanabilirsiniz.

Yapay Ağaç ve Bitkilerin Kullanım Alanları

Eliztree Interior Design; yapay ağaç, çiçek ve peyzaj endüstrisinde 20 yıldan fazla tecrübesiyle piyasadaki en özgün ve şık tasarımların üretimini gerçekleştirmektedir. Müşteriye özel olarak da dizayn edilebilen yapay ağaç tasarımları, istenilen boyut, adet ve malzemeler kullanılarak şekillendirilebilir ve kullanım alanlarıyla uyumlu hale getirilebilir.

Duvar Bitkisi – Dikey Bahçe: Duvar bitkileri diğer bir adıyla dikey bahçeler, kaliteli ahşap zeminler üzerine doğal gövde bileşenleri, taş, yosun ve benzeri yapay malzemeler kullanılarak ortaya çıkarılan dekoratif tasarımlardır. İstenilen ölçü ve malzemeler kullanılarak modelleme yapılabilen duvar bitkileri; duvar süsü, çelenk veya dikey zeminlerde sergilenebilen yapay ağaç tasarımları olarak kullanılabilir.

Minyatür Ağaç Çeşitleri: Japon kültürüne ait Bonsai olarak bilinen ağaçlara benzeyen minyatür yapay ağaçlar, dekoratif yapay ağaçlarla aynı malzemeler kullanılarak daha küçük boyutlarda üretilmektedir. Kahve tohumları, çam yaprakları veya küçük canlı bitkilerde tasarımı zenginleştirilebilen minyatür ağaçlar; evinde veya ofisinde çok fazla alan bulunmayan veya boyut olarak daha küçük bitkiler tercih eden müşterilerimiz için ideal bir alternatiftir.

Fiberglas-Polyester saksı: Eski moda saksıların yerini alan fiberglas yani polyester ve elyaf gibi malzemeler kullanılarak üretilen fiberglas saksılar, beton ve seramik saksılara göre hem çok daha hafif hem de daha dayanıklıdır. Canlı veya yapay her türlü botanik ihtiyacınızı karşılayacak şekilde tasarlanan bu saksılar, istenilen ebat ve renkte üretilebilir. Ev, ofis ve endüstriyel kullanım için ideal bir çözüm sunan fiberglas saksılarımız hafif ve sağlam yapısıyla piyasadaki alternatiflerine göre çok daha avantajlıdır. Bulundukları ortamlarda koku yapmayan ve uzun süre kullanabileceğiniz polyester saksılarımız, canlı bitkilerinize ev sahipliği yapabilir veya istediğiniz bir modelde dekoratif yapay ağacın temelini oluşturabilir.

Kişiye Özel Tasarım İmkânı: Portföyümüzde bulunan bütün ürünler, kişiye veya kurumlara özel tasarlanıp istenilen boyut, renk ve sayıda üretilebilir. Mimari ve peyzaj projeleri için mükemmel bir seçim olan yapay ağaç tasarımlarımız görsel olarak rakipsizdir. Planlama, montaj ve üretim aşamaları için bizimle iletişime geçip her türlü iç ve dış mekân projeniz için bizimle çalışabilirsiniz. Türkiye’de ve dünyada benzeri bulunmayan güzellikteki yapay ağaçlarımız, dekorasyon ve aksesuar ihtiyacı olan bütün ofis, ev, otel, SPA, alışveriş merkezi ve benzeri daha birçok alanda sergilenebilecek en iyi dekoratif aksesuarlardan biridir.

Bir yapay ağaç, bulunduğu ortamın atmosferini tamamen değiştirebilir. Günümüz dünyasında şehirlerin giderek büyüdüğü ve insanların yaşam alanlarının betona dönüştüğü bu dönemde, Eliztree Interior Design olarak ortamlarınızı nefes alabileceğiniz ve vakit geçirmekten zevk aldığınız doğal alanlara dönüştürmek için çabalıyoruz. En kaliteli malzemelerle ve doğal ağaç dalları kullanılarak üretilen yapay ağaç ve bitki tasarımlarımızı kullanarak oturma odanızda veya ofisinizde gözünüze olduğu kadar ruhunuza da hitap eden canlı ve doğal alanlar oluşturabilirsiniz. Canlı bitkiler gibi herhangi bir bakım istemeyen ürünlerimiz sayesinde zamana meydan okuyan ve yıllarca güzelliklerini koruyan dekoratif aksesuarlara sahip olabilirsiniz. Doğayı özleyen botanik tutkunları için tamamen el işçiliğiyle üretilmiş şık ve kaliteli yapay ağaçlarımızı web sitemiz veya Trendyol üzerinden satın alabilirsiniz. Huzurlu ve rahat vakit geçirebileceğiniz görsel olarak gerçek bir bahçeyi aratmayan mekânlar yaratmak artık elinizde.

Paylaşın
Bize Ulaşın
Bize Yazın
Eliztree'ye Hoşgeldiniz!
Merhaba,
ElizTree'ye Hoşgeldiniz. Size nasıl yardımcı olabilirim?