Dikey Bahçelerin Tasarımı ve Özellikleri

Gün geçtikçe küçülen doğal yaşam alanları bizleri   Dikey bahçeler canlı bitkiler veya doğal ağaç gövdesi üzerine yapay materyaller kullanarak natürel bir görünüm verilerek oluşturulan yaşayan duvarlardır. Farklı ve şık tasarımlarıyla dikey bahçeler, sıkışık beton alanlara canlılık katarak mekan kullanıcılarına ferah ortamlar sağlarlar. Canlı bitkiler gibi günlük bakım, sulama veya güneş ışığı gereksinimi olmayan özel dikey bahçe tasarımlarımızla, uzun süre güzelliğini koruyacak eşsiz güzellikte yaşayan duvarlar ve estetik alanlar yaratabilirsiniz.

Eliztree Interior Design olarak amacımız her türlü alanda kullanılabilecek ve etrafına hiçbir zarar vermeyen, uzun süre kullanılabilecek dayanıklı ve modern dekoratif aksesuarlar tasarlayıp üretmek. Bu amaçla çıktığımız yolda sıradan dikey bahçeleri geliştirerek yaşayan ve nefes alan yapay ağaç tablolarına ve duvar bitkilerine dönüştürdük. Dikey bahçeler; yeni nesil ofisler, eğitim alanları ve hastaneler gibi insanların uzun süre vakit geçirdikleri kalabalık alanlar için mükemmel bir doğal aksesuar tercihidir.

Dikey Bahçelerin Özellikleri

– Gürültü Azaltma ve İzolasyon: İç mekanlarda kullanılan dikey bahçeler ve bu metodla üretilmiş üç boyutlu tablolar, bulundukları alanlardaki diğer yüzeylerden gelen ses ve gürültüyü azaltma özelliğine sahiptirler. Kalabalık alanlarda ve ses izolasyonu gerektiren alanlarda kullanılan dikey bahçeler, bulundukları ortama doğallık kattıkları gibi ses kirliliğini de azaltmada önemli rol oynarlar.

– Doğal Atmosfer: Dekoratif aksesuar olarak kullanılan doğal bitkiler ve ağaçlarda olduğu gibi dikey bahçeler ve yapay ağaç tabloları da bulundukları ortamlarda olumlu bir psikolojik etki yaratırlar. Günümüzde giderek azalan doğal ortamlar ve yeşil alanlar yüzünden sıkıcı alanlara dönüşen yaşam alanlarınızın, dikey bahçeler ve benzeri doğal dekoratif tasarımlar sayesinde atmosferinin tamamen değiştirebilirsiniz.

– Verimli Çalışma Ortamları: Çalışma ortamlarında verimlilik çevresel şartlara da bağlıdır. İnsanlar, uzun saatler boyunca kapalı duvarlar arasında vakit geçirdiklerinde verimlilikleri düştüğü için bu durum genel olarak iş performanslarına da yansımaktadır. Bir çok işyeri dikey bahçe, yapay ağaç ve yapay ağaç tablosu gibi doğal görünümlü aksesuarları iş ortamlarında kullanmalarının en büyük sebebi bu tür sorunların önüne geçmektir. Çalışanların performansını arttırmak ve ferah bir çalışma ortamı yaratmak için dikey bahçeler ve duvar bitkiler ideal bir alternatiftir.

– Estetik Görünüm: Görsellikleri ön planda olan dikey bahçeler ve yapay ağaç tabloları, bulundukları ortamlara estetik bir görünüm katar. Yapay ağaçlar ve bitkilerle aynı malzemeler kullanılarak tasarlanan ve üretilen dikey bahçeler, dekorasyon sektöründeki en görkemli aksesuarlardan bir tanesidir. Yeni tasarım gamımız olan yapay ağaç tablolarıyla birlikte eşsiz görsel alanlar yaratma imkanı sunan dikey bahçe tasarımları, dekoratif aksesuar olarak kullanılabilecek en güzel öğeler arasındadır.

– Dikey Zeminlerde Alternatif Tasarım İmkanı: Dikey zeminler için tablolar ve çelenkler gibi sınırlı birkaç ürün çeşidi dışında dekorasyon amaçlı ürün bulmak oldukça zordur. Yaşam alanlarımızın ve çalışma ortamlarımızın büyük bir kısmını oluşturan dikey zeminler için alternatif tasarım imkanları sunan Eliztree Interior Design; ofis, toplantı odası ve salon gibi geniş alanları ferah ve yaşanılabilir ortamlara dönüştürmenizi sağlayacak yaratıcı tasarımlar sunar. Kişiye özel tasarım ve istenilen ölçülerde üretim imkanı sayesinde, her türlü dikey zemininizi modern ve şık dekoratif aksesuarlarla süsleyebilirsiniz.

– Alan Tasarrufu: İnsanlar uzun süreler vakit geçirdikleri alanlarda sıklıkla dekorasyon amaçlı canlı veya yapay bitkiler kullanırlar. Fakat her mekan bitki kullanımına ve bakımına uygun olmadığı için dikey bahçeler böyle alanlar için ideal bir alternatiftir. Dikey bahçeler ve yapay ağaç tabloları, en dar alanlarda bile botanik bir ortam yaratmanıza imkan verdiği için hem iş hem de ev ortamlarında doğal bir atmosfer oluşturmanızı sağlar. Böylelikle hem alandan tasarruf edilip, hem de insanların rahatça vakit geçirebilecekleri veya çalışabilecekleri mekanlar oluşturabilirsiniz.

Eliztree Interior Design olarak amacımız dekorasyon dünyasında farklılık yaratmak ve tamamen el işçiliğiyle üretilen tasarımlarımızla insanlara her türlü mekanda kullanılabilecek modern dekoratif aksesuarlar sunmak. Dikey bahçeler ve yapay ağaç tabloları ürün gamımız içindeki en şık ve görkemli tasarımlar arasındadır. Bulundukları mekanın havasını tamamen değiştirebilen ve doğal bir hava katan dikey bahçeler ve tablolarımız sayesinde, ev ve iş ortamlarınıza doğayı taşıyabilirsiniz. 

Paylaşın
Bize Ulaşın
Bize Yazın
Eliztree'ye Hoşgeldiniz!
Merhaba,
ElizTree'ye Hoşgeldiniz. Size nasıl yardımcı olabilirim?