Perde Yıkamanın ve Temizliğinin Püf Noktaları - Eliztree | Interior Design
Eliztree | Interior Design
Eliztree | Interior Design
Çağrı Merkezi
Perde Yıkamanın ve Temizliğinin Püf Noktaları
16 Kasım 2022
Perde Yıkamanın ve Temizliğinin Püf Noktaları

Perdelerin Daha Beyaz Olması İçin Ne Yapılmalı?

Perdelerinin daha beyaz olmasını istiyorsan deneyebileceğin çeşitli yollar bulunuyor. Perde yıkama beyazlatma işleminde karbonat kullanımı ilk önerilerimizden. Karbonatı ister makinenin deterjan gözüne ister makineye koyduğun perdelere direkt dökerek kullanabilirsin. Eğer vaktin varsa beyazlatma işlemini soda ile de yapabilirsin. Bunun için bir gece önceden bir leğende perdeni koyup üzerini geçecek kadar su dolduruyorsun, ardından bu leğene bir şişe soda koyup sabaha kadar bekliyorsun.

Perdeleri En İyi Ne Temizler?

Perdeni temizlemek için yapacağın ürün seçimi perdenin ne kadar bir temizliğe ihtiyacı olduğuna göre değişebiliyor olsa da her şeyden önce normalde kullandığın deterjandan yararlanabileceğini söylemekte yarar var. Bunun yanında beyazlatma için yaptığımız karbonat ve şeker önerilerini de perdeni beyazlatmak istediğin zamanlarda kullanabilirsin. Bu yöntemlere ek olarak temizlikte kullanabileceğin başka yöntemler arasında bulaşık tableti, kaya tuzu ve sirke sayılabilir.

Grileşmiş veya Sararmış Tüller Nasıl Beyazlar?

Özellikle odada sigara içiliyorsa perdelerde grileşmeler ve sararmalar görülebilir. Bu lekelerden kurtulup yeniden beyaz tüllere sahip olmak için yukarıda bahsettiğimiz karbonatla perde yıkama rutinini gerçekleştirebilirsin. Buna rağmen leke hala çıkmıyorsa amonyak kullanmayı da düşünebilirsin. Bunun için bir gece değil 2 saat beklemen yeterli olacaktır. Önerebileceğimiz bir başka yöntem de toz şeker. Sararmış perdeni yeniden beyazlatmak için makinenin deterjan bölmesine toz şeker koyabilirsin.

Perde Kırışmadan Nasıl Yıkanır?

Perde yıkamanın ardından perdelerin çok temizlenmiş olsalar da kırışıklıkları göz zevkini ve dekorasyonunu bozabilir. Böyle bir durumun önüne geçmek için yıkama sürecinde alabileceğin bazı önlemler bulunuyor. Bunlar arasında yumuşatıcı kullanmak ilk sırada geliyor. Perdeni yıkarken yumuşatıcı kullandığın takdirde perdenin kırışmasını engelleyebilirsin. Bunun yanında sıkma yapmamak da perdenin kırışmasını engellemene yarayabilir. Sıkmayı ya çok düşük seviyede yapabilirsin ya da hiç yapmayabilirsin. Hiç yapmak istemezsen makine içindeki suyu tahliye ettiğinde perdeleri çıkarıp asmalısın.

Etiketler
Yorum bırakın
Toplam Yorum Sayısı 0
Henüz yorum eklenmemiş
İşleminiz Sürüyor, Lütfen Bekleyiniz