Çocuk Odaları için Yaratıcı Çözümler - Eliztree | Interior Design
Eliztree | Interior Design
Eliztree | Interior Design
Çağrı Merkezi
Çocuk Odaları için Yaratıcı Çözümler
18 Kasım 2022
Çocuk Odaları için Yaratıcı Çözümler
Çocuk odası çocukların vakitlerinin büyük bir bölümünü geçirdikleri mekanlardan biri. Eğlenmek, ders çalışmak, dinlenmek....

Odaları onlar için birer oyun alanı. Bu oyun alanlarını da zenginleştirmek ebeveynler ve çocukların ortak hayal gücüne bağlı. Günün sonunda biz yetişkinler gibi çocuklar da dinlenmek için zevkli, konforlu ve fonksiyonel bir yatak odası istiyor. Hem eğlenceli hem de düzenli bir alan tasarlamak için, en iyi çocuk odası dekorasyon fikirlerini topladık.

 

Çok İşlevli Mobilyalar

Küçük bir odaya çok fazla şey sığdırmak klostrofobik bir his yaşatır. Bu nedenle, çocuğunuzun neye ihtiyacı olduğuna dair öncelik listesi hazırlamak önemli. Çocuk kıyafetleri tam uzunlukta bir askı alanına ihtiyaç duymaz, bu yüzden küçük bir odada minimal ölçeklerde bir gardırop ve çekmece iyi olabilir.  Güzel tasarlanmış mobilyalar genç yaşlara kadar dayanır. Nötr renklerde ve uygun boyutlarda mobilyalar, çocukluğun her aşaması için uyarlanabilir. Beyaz bir kaplama veya nötr ahşap kaplamalı bir yatak harika bir başlangıç olabilir.

Odanın Şekline Uygun Yatak Seçimi Yapın

Genellikle odanın odak noktası, yataktır. Küçük bir odanız varsa ranzalar, mükemmel bir alan koruyucu. Ayrıca, alandan kazanmak için, çocuklara uygun mobilya yerine, yetişkinlere özel daha dar ve kısa boyutlarda bir yatak alınabilir. Bununla birlikte, çocuğunuz büyüme çağındayken; tekrar yeni bir yatak satın almak zorunda kalmanın ek masrafına karşı önlem alabilirsiniz.

Duvarları Hayal Gücünüzle Baştan Yaratın

Bir galeri duvarı çocukların favori objelerini, yaptıkları resimleri kısacası yaratıcılıklarını sergilemek için eğlenceli bir yol. Yatak odasının duvarı için parlak renkli bir boya seçebilir ve bazı desenlerle birleştirebilirsiniz.

En Güzel Anlar Odayı Süslesin

Tatildeyken çekilen fotoğrafları, okuldaki etkinlikleri ve daha pek çok şeyi dahil edebilirsiniz. Çeşitli boyutlarda çerçevelenmiş bu fotoğrafları kullanarak özel bir duvar yaratabilirsiniz. Keşif tutkusunu geliştirmek için ise duvarlarda haritalar kullanabilir, doğayla iç içe hissiyatını yaratmak için çadırlardan yararlanabilirsiniz.

Duvar Kağıdı Her Zaman Hayat Kurtarır

Duvar kâğıtları için çok farklı seçenekler bulunuyor. Parlak, canlı ve cesur bir desen ile tüm odayı tasarlamak kolaydır. Peki ya küçük metrekarelerde? Duvar kağıdını sadece tek bir duvara uygulayıp, mobilyalarla sabitlerseniz düzenli ve sevimli bir alan yaratabilirsiniz. Odanın diğer bölümünü dengelemek için renkleri sade tutmak akıllıca olacaktır.

Dağınıklık Dert Değil!

Çocuk odalarının bir oyuncak ve giysi yığını haline gelmesini istemiyorsanız, bir organizasyon ve düzen sistemi kurmak çok önemli. Oyuncakların düzenli olması için kutu veya sepetlerle ya da bol miktarda açık raf sağlayarak organizasyonu kolaylaştırabilirsiniz. Bu sistem, eşyalara erişmeyi kolaylaştırır ve en önemlisi, çocukların oyun zamanı geldiğinde hangi alanda vakit geçireceklerini görmeyi kolaylaştırır. Her bir farklı oyuncağı ayrı kutularda bir arada tutun ve sistemi oturtana kadar çocuğunuzla çalışın.

 

Etiketler
Yorum bırakın
Toplam Yorum Sayısı 0
Henüz yorum eklenmemiş
İşleminiz Sürüyor, Lütfen Bekleyiniz