Çalışma Odası Trendleri - Eliztree | Interior Design
Eliztree | Interior Design
Eliztree | Interior Design
Çağrı Merkezi
Çalışma Odası Trendleri
21 Kasım 2022
Çalışma Odası Trendleri

Ev içerisinde geçirdiğimiz süreler eskiye kıyasla oldukça artarken, evden çalışmak pek çok firmanın ve işyerinin önceliği haline gelmiş oldu. Ev ortamında rahat ederken, dikkati işe yoğunlaştırmak ise hepimizin en önem verdiği noktalardan biri haline geldi diyebiliriz. Çalıştığımız odanın ışığı, rahatlığı ve büyüklüğü gibi etkenler iş performansımızı etkileyen unsurlardan sadece birkaçı. İşe odaklanırken aynı zamanda içini ferahlatabilecek ve yorulduğunda dinlenme olanağını da içinde bulunduran oda tavsiyelerini senin için bir araya getirdik. 

Dekorasyonda Pastel Renk Seçimi

Çalışma odanı dekore ederken, renkler senin için önemli bir etken olacaktır. Fazlasıyla karışık ve parıltılı renkler işine yoğunlaşmanı engelleyebilir. Açık beyaz ve krem tonları daha sade bir hava oluşturarak, işine daha kolay odaklanmanı sağlayacaktır. 

Motivasyon İçin Aydınlık Odalar

Sabahları işe zinde başlaman oldukça önemli olacaktır. Kahveni alıp masa başına oturduğunda, odanın içine girecek gün ışığı sabaha başlamanı daha kolay hale getirecektir. Aynı zamanda gün ışığından yararlanamayacağın anlarda, masaüstü lambaları ve geniş avizeler senin için önemli unsurlar olacaktır. Aydınlık oda için avize seçimlerini, odanın rengine ve büyüklüğüne göre ayarlayabilirsin.

Ufak Molalar İçin Dinlenme Koltukları

Gününün büyük çoğunluğunu geçireceğin bu odada yorulacağın ve ara vermek isteyeceğin vakitler mutlaka olacaktır. Motivasyon kaynağın olan bu odadan uzaklaşmadan da kendini dinlendirebileceğin koltuk ya da puflar seni oldukça rahatlatacaktır. Kendine ve vücuduna vereceğin ufak molalar sayesinde işine daha odaklı halde başlayabilirsin.

Yerden Kazanmak İçin Masa Raflar

Herkesin çalışma odası dilediği kadar büyüklüğe sahip olamayabilir. Bu sebeple dar alanlardan yaratılabilecek olan çalışma köşeleri, küçük evler için doğru tercih olacaktır. Masa-raf seçimi bu tarz evlerde en çok başvurulan yöntemlerden biridir. Duvara monte edilebilen bu masa-raflar, açılır kapanır özelliğiyle çoğu eşyayı da içinde barındırabilecektir. 

Ahşapla Minimalist Seçimler

Daha sade ve minimal tercihler yapmak isteyenler için, ahşap masa ve sandalye seçimi oldukça uygun olacaktır. Parkelerle de uyum sağlayacak olan ahşap eşyalar minimal ve modern görünüme ayak uyduracaktır. 

Enerji Verecek Bitkilerle Odayı Yeşillendirmek

Çalışma alanını bitkilerle süslemek doğal bir görünüm yaratarak, rahatlamana yardımcı olacaktır. Odanın büyüklüğüne ve şekline göre dilediğin dizayndaki saksılarda, yeşil bitkilere yer verebilirsin. Bu sayede kendini bir nebze de olsa doğayla bütünleşmiş hissedebilirsin. 

Geniş Kitaplık Seçimleri

Çalışma odasının en önemli özelliklerinden biri de başvurulacak araştırma kaynaklarını içinde bulundurmasıdır. Ne kadar teknoloji araçlarına bağımlı hale gelsek de bazı özel bilgiler hala kitaplardaki sayfa aralarında yer alabiliyor. Sen de kitap, ansiklopedi ve dergilere yer veren bir arşive sahipsen masanın arka bölümüne yerleştireceğin geniş kitaplığın oldukça faydalı ve pratik olacaktır.

Etiketler
Yorum bırakın
Toplam Yorum Sayısı 0
Henüz yorum eklenmemiş
İşleminiz Sürüyor, Lütfen Bekleyiniz